nsl
07 بهمن 1401 - 15:14

کارنامه انقلاب اسلامی درخشان و قابل قبول است

اراک- امام جمعه اراک گفت: کارنامه انقلاب اسلامی در همه ابعاد درخشان و قابل قبول است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر جمعه در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه اراک که در مصلی این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه اعتماد به خداوند نردبان هر مقام رفیع است، گفت: اگر انسان می خواهد در پیشگاه الهی سربلند باشد و به پیشرفت‌های بزرگ برسد باید به خداوند اعتماد کند و لذا باید کارهایمان رنگ و بوی خدایی داشته باشد.

وی با اشاره اینکه دین اسلام در همه ابعاد کارآمد و توانمند است، گفت: دین اسلام برای نجات بشریت آمده و انقلاب اسلامی دین اسلام را بار دیگر احیا کرد و امروز پناهگاه مستضعفین عالم است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فرا رسیدن ایام الله دهه فجر بیان کرد: با توجه به شرایط داخلی و بین المللی امسال آمادگی همه‌جانبه برای استقبال باشکوه از برنامه های دهه فجر و راهپیمایی جشن پیروزی انقلاب اسلامی یک ضرورت مهم است و توجه به محتوای برنامه ها بیش از گذشته مدنظر باشد.

وی با بیان اینکه امروز دشمن در جنگ ترکیبی به دنبال تطهیر رژیم پهلوی است، گفت: سطح اشتغال بسیار پایین، کشاورزی آسیب دیده، وابستگی شدید در بسیاری ازحوزه ها، وجود فساد در بخش های مختلف کشور و سردمداران رژیم پهلوی مایه ننگ آن دوران است.

امام جمعه اراک افزود: سردمداران پهلوی با فساد و خیانت به مردم به ملت ایران پشت کردند و کارنامه سیاهی از خود برجای گذاشتند و ملت ایران با تشکیل انقلاب اسلامی نه بزرگ به خیانت ها و فسادهای پهلوی گفتند و برای همیشه آنها را از کشور بیرون کردند.

وی ادامه داد: رژیم پهلوی بدون اجازه آمریکایی ها اجازه کوچکترین کار را نداشتند و نیروهای مسلح کاملاً وابسته بودند و علیرغم فروش نفت زیاد کشور هزینه آن به جیب آمریکایی ها و حامیانشان نی رفت و امکانات دفاعی در کشور نداشتیم و در بهداشت و درمان کاملاً وابسته بودیم.

دری نجف آبادی با تشریح دستاوردهای عظیم انقلاب در بخش های مختلف بیان کرد: خودکفایی امروز کشور در بهداشت و درمان نشان از توانمندی جوانان است و تحول عظیم در حوزه های پزشکی چیزی شبیه معجزه است.

وی تاکید کرد: به برکت انقلاب اسلامی امروز نیروهای مسلح در اوج اقتدار و خودکفایی هستند و برای ملت و کشور عزت و سربلندی خلق می کنند.

امام جمعه اراک با اشاره با اهداف دشمنان در جنگ ترکیبی بیان کرد: دشمنان به دنبال راه انداختن انقلاب مخملی در کشور هستند و البته ملت ایران هوشیارتر از همیشه با حضور خود در صحنه تودهنی محکمی به آنها زدند.

وی افزود: غربی ها ملت ایران را نشناخته اند و این ملت از تحریم ها فرصت های بزرگ خلق می کنند و قطعاً توطئه های دشمنان به خودشان باز می گردد و این رو بدانند ملت ایران فریب آنها رو نخواهند خورد و مقتدرانه مسیر انقلاب اسلامی که میراث گران بهای امام خمینی (ره) و شهدا است با تبعیت از مقام معظم رهبری ادامه خواهند داد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: کارنامه انقلاب اسلام در همه ابعاد درخشان و کارآمد است و به فضل الهی فصل درخشش ملت ایران در همه ابعاد در گام دوم آغاز شده و ملت ایران قله های بلند پیشرفت را طی خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه همه باید برای تحقق ایران قوی تلاش کنند، گفت: افزایش بهره وری، تقویت تولید در همه بخش‌ها، مصرف حکیمانه منابع و انرژی، دانش افزایی مورد توجه همه باشد و باید با عزم و اراده همه جانبه ملت محقق شود.

امام جمعه اراک افزود: دفاع همه جانبه از کارنامه درخشان انقلاب اسلامی وظیفه همگانی است و همه ارکان کشور باید برای سربلندی و اقتدار روز افزون ایران اسلامی تلاش کنند.

وی با اشاره با توهین غربی ها با مقدسات دینی بیان کرد: توهین به مقدسات و تروریست خواندن سپاه پاسداران نشان از عجز و ناتوانایی دشمن در برابر اقتدار ملت ایران است و اینها نشان می دهد دشمنان اهل منطق و مذاکره نیستند و تنها تحریم و توطئه ها می کنند.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه دنیای غرب از اسلام ناب محمدی وحشت دارد، گفت: اسلام ستیزی و توهین به مقدسات دینی ملت مسلمان نمی تواند امت را از ادامه راه پرافتخار خود دور کند و امت اسلام به توطئه های جبهه استکبار و حامیان آنها هوشیار است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1000874