nsl
07 بهمن 1401 - 15:37

امام جمعه شیراز: برای رفع مشکلات هنوز نیازمند کاریم/ مدیران میانی ‌پای کار بیایند

امام جمعه شیراز گفت: مدیران سطوح عالی کشور دلسوز و پیگیر کار هستند؛ ان شاالله مدیران میانی نیز باید پای کار بیایند تا موفقیت حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به معارف انقلاب اسلامی و مسئله مهم دشمن‌شناسی، اظهار داشت: حول محور توحید که مهم ترین اصل در معارف انقلاب اسلامی است یک مسئله وجود دارد و آن شناخت دشمنان و مخالفان توحید است.

وی با طرح این پرسش که چه کسانی دشمنان توحید هستند و نمی‌خواهند ما و مردم دنیا موحد باشیم و خداوند را پرستش کنیم و در همه امور زندگی‌مان توحید جریان داشته باشد؟، افزود: دشمن شناسی مسئله ای است که باید روی آن کار کنیم؛ زیرا اگر دشمنان و مخالفان توحید را نشناسیم موحد حقیقی نبوده ایم.

آیت الله دژکام بیان کرد: در روایات است که بنی امیه می گفتند از توحید و دین هرچه می‌خواهید بگویید اما در باب دشمن چیزی نگویید! برای آنکه مردم دشمنان توحید را نشناسند و بنی امیه بتواند کار خود را پیش برد. وقتی دشمن را شناختیم وظیفه ما مخالفت و دشمنی با دشمنان خدا است. ممکن است نوع دشمنی کردن مختلف باشد اما کسی نمی تواند بگوید با دشمن باید دوستی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس، خاطرنشان کرد که وظیفه ما این است که دوستی ها و دشمنی‌های خود را برای خدا انجام دهیم و با خواسته خدا و امر خدا هماهنگ باشیم.

وی در ادامه افزود: برنامه ما برای دشمنی کردن با دشمنان خدا و دشمنان توحید چیست؟ آیا دشمن را شناخته‌ایم یا خیر؟ اگر نشناخته‌ایم کار ما ناقص است. اگر شما سرفصل مبارزه با دشمنان را حذف کنید امت اسلامی و انقلاب اسلامی ضربه خواهد خورد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه این انقلاب برپا شده و فرزندانش شهید شده اند تا دین مردم آسیب نبیند و یک وجب از این خاک کم نشود، گفت: ناجوانمردی است اگر وظیفه خودمان را در برابرشان انجام ندهیم یا در مقابل دشمنان خداوند غفلت کنیم.

آیت الله دژکام با اشاره به اعیاد شعبانیه و مناسبت‌های پیش رو، تصریح کرد:  مناسبت دیگر که یادآوری و بزرگداشت آن بر ما واجب است، 12 بهمن ماه روز بازگشت حضرت آیت الله امام خمینی (ره) از تبعید به وطن است؛ چرا که آغاز یک حرکت بزرگ در دوران معاصر جهان شد.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز همه می‌دانیم این انقلاب و کشور به جایی رسیده که در محاسبات کل دنیا اثرگذار است چرا که در این مسیر چهل و چند ساله فراز و فرودهایی داشته ایم اما همه این مسیر خیر بوده است چرا که همه اش برای خداست، گفت: ما از همین امروز خودمان را آماده می‌کنیم برای حرکت بزرگ 22 بهمن و تجدید بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی. این مسیر را ملت ما به لطف خدا تا اینجا پیش آمده و این همه افتخار آفریده و با قدرت هم ادامه خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به نیازها برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف انقلاب، بیان کرد: یکی از این نیازها اصلاح شرایط اقتصادی و مستقل شدنمان در اقتصاد است.

آیت الله دژکام با تصریح بر اینکه سند توسعه و برنامه ‌های توسعه کشور و پیشبرد آن از دیگر نیاز های امروز ماست، افزود: باید ببینیم این چیزی که در سندها نوشته شده چقدر اجرا شده و پیش رفته است. این روزها در حال نوشتن برنامه هفتم توسعه هستیم و در مجلس در حال کار کردن روی آن هستند. باید بدانیم آنجا که برنامه‌ها اجرا شده نقاط قوت چه بوده و آنجا که کاری زمین مانده مشکل از کجا بوده و باید بتوانیم با دقت نظر و برنامه ریزی و همت آن را برطرف کنیم. الحمدلله هم ملت پای کار هستند و مسئولان دلسوز داریم.

وی اذعان داشت: مسلما می‌دانیم که اگر می‌خواهیم اهداف بزرگ انقلاب را پیش ببریم و ادامه راه شهدا را پی بگیریم یکی از نیازهای مهم ما این است که اقتصاد قوی و مستقل داشته باشیم و در این مسئله به نقطه‌ای برسیم که دشمن نتواند ضربه بزند، تولید دانش بنیان ایجاد شود، مسائل اقتصادی سر و سامان بگیرد؛ نمی خواهم بگویم در این مدت کاری انجام نشده اما آنچه توقع بوده هنوز به نتیجه نرسیده است.

امام جمعه شیراز در پایان گفت: مدیران سطوح عالی کشور دلسوز و پیگیر کار هستند؛ ان شاالله مدیران میانی نیز باید پای کار بیایند تا موفقیت حاصل شود در استان فارس در مسئله راه آهن، در مسئله ترانزیت کالا در اشتغال جوانان و... که همه در آبادانی استان اثر مستقیم دارد هنوز نیازمند کار بیشتر و پیشرفت بیشتر هستیم اما باید موانع این حرکت را نیز کنار زد تا به نتیجه برسیم.

انتهای پیام/424

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1000928