nsl
07 بهمن 1401 - 19:16

بهترین خاطرات «راهیان نور» تجلیل می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: دانش‌آموزان از ابتدای حرکت به سمت اردوهای راهیان نور خاطرات خود را یادداشت کنند و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در اداره کل آموزش و پرورش استان از بهترین و اثربخش‌ترین خاطرات تجلیل می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، رضا رضایی امروز در مراسم افتتاح اردوهای دانش‌آموزی راهیان نور اظهار داشت: امروز شما دانش‌آموزان به سمت سرزمین‌های حماسه و نور راهی هستید که در دوران دفاع مقدس دانش آموزانی همانند شما از پشت نیمکت‌های مدارس در لبیک به فرمان امام راحل(ره) به‌صورت خودجوش به سمت این سرزمین‌ها و میدان‌های حق علیه باطل شتافتند.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه امنیت و اقتدار امروز کشور مرهون رشادت‌ها و شهامت‌های جوانان و نوجوان این سرزمین در دوران دفاع مقدس و ...است. افزود: با جانفشانی‌ها و رشادت‌های غیورمردان دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل امروز امنیت و اقتدار در کشور برقرار است.

 رضایی گفت: دشمن امروز ناجوانمردانه می‌تازد، پیشرفت‌ها را نادیده می‌گیرد و دنبال ایجاد ناامیدی در کشور است.

 وی تصریح کرد: این اردوها با همکاری سپاه ثارالله استان با اداره کل آموزش و پرورش برگزار می‌شود. خوشبختانه تعامل و همکاری اثربخشی بین آموزش و پرورش و سپاه در استان وجود دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خطاب به دانش‌آموزان گفت: گاهی اوقات ما فکر می‌کنیم شهدا دست نیافتنی هستند، اما باید بدانیم که شهدا در کنار ما بودند و با انتخاب راهی درست جاودانه و ماندگار شدند.

رضایی با تاکید بر استفاده صحیح و اثربخش از دورانی که دانش‌آموزان در اردوی راهیان نور هستند، افزود: دانش‌آموزان از ابتدای حرکت به سمت اردوهای راهیان نور خاطرات خود را یادداشت کنند و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در اداره کل آموزش و پرورش استان از بهترین و اثربخش ترین خاطرات تجلیل می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد: ۳ هزار و ۶۴۸ دانش‌آموز دختر و پسر استان به اردوهای راهیان نور مناطق عملیاتی استان خوزستان اعزام می‌شوند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۸۰ دانش آموز دختر با ۶۰ دستگاه اتوبوس از امروز هفتم تا سی‌ام بهمن‌ماه از جوار مرقد مطهر شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی به اردوهای راهیان نور خوزستان اعزام خواهند شد.

 وی ادامه داد: یک‌هزار و ۳۶۸ دانش‌آموز پسر استان نیز از یکم تا پانزدهم اسفندماه سال جاری با ۳۶ دستگاه اتوبوس به اردوهای راهیان نور خوزستان اعزام می‌شوند.

شایان ذکر است: آیین افتتاح اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی استان در مرقد مطهر شهدای کرمان برگزار شد و در این آئین ویژه برنامه‌های متنوعی با حضور فرمانده سپاه ثارالله کرمان ،مسئولان استانی و محلی و خانواده‌ها اجرا شد و ۲۱۶ دانش آموز با بدرقه گرم حاضران عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند

پایان پیام/۳۷۶۳/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1001388